Brały szczupaki i okonie

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.11.2018 / Komentarze
Wędkarze zakończyli sezon zawodami "Drapieżnik 2018"

To już koniec sezonu wędkarskiego na jeziorze Trzesiecko. Oczywiście, chodzi o sezon sportowy Koła PZW "Jesiotr". Szczecineccy wędkarze łowią dalej i z pewność nie raz usłyszymy jeszcze o rekordowych szczupakach i okoniach.

Zawody "Drapieżnik 2018" rozegrano w niedzielę 11 listopada. Wędkarze uczcili też Narodowe Święto Niepodległości - przed rozpoczęciem zawodów na maszcie koło stanicy wędkarskiej załopotała biało- czerwona flaga.

W szranki ostatniej w tym roku sportowej rywalizacji stanęło 47 wędkarzy ze Szczecinka i regionu. Nad Trzesiecko przyjechali m.in. z Koszalina, Bobolic, Debrzna, Mielna, Człuchowa, Słupska, Koczały, Przechlewa i Miastka. Łowy trwały 5 godzin. Mimo chłodnej i wietrznej aury ryby brały - uczestnicy "Drapieżnika" pokonali 3 szczupaki 25 okoni.

Zawody wygrał team Grzegorz Kondrat (Słupsk) i Mirosław Ścibisz (Człuchów). Obaj wędkarze pokonali dwie największe ryby w swoich kategoriach - szczupaka o dł. 58 cm oraz okonia o dł. 40,1 cm. Warto zaznaczyć, że okazy po zmierzeniu wróciły do swojego podwodnego domostwa.

Drugie miejsce zajęli szczecinecczanie: Marek Sikorski i Grzegorz Karczewski, a trzecie łowiący solo Krzysztof Kubacki ze Szczecinka. Zwycięzcy zostali uhonorowani cennymi nagrodami w postaci sprzętu wędkarskiego.  

- To był dla nas niezwykle udany sezon. Rozegraliśmy wiele zawodów w doborowej obsadzie. Praktycznie na każdych z nich gościliśmy kolegów z wielu miast w Polsce. Nic dziwnego, bo Szczecinek jest już uznanym i niezwykle popularnym ośrodkiem wędkarskim - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Pilzek, prezes Koła PZW "Jesiotr".

- Teraz pora na porządkowanie sprzętu i stanicy. Na początku stycznia zarząd rozliczy się z działalności w 2018 roku, a walne zebranie członków "Jesiotra" określi kierunki działania koła w roku 2019. Już dziś mogę ujawnić, że zawodów będzie moc. Wiele z nich w nowej formule.

Sędzią głównym niedzielnych zmagań na Trzesiecku był kol. Maria Siebert.  

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk   Zdjęcia "z jeziora" i foto rodzinne wędkarzy: Andrzej Kąkol - PZW "Jesiotr"