Aromatyczne potrawy i wyjątkowe dekoracje

• Tv
Miasto z Wizją / 21.11.2018 / Komentarze
Co znajdziemy na stoiskach podczas IV Jarmarku Świątecznego?

Za niespełna miesiąc w na placu przed ratuszem rozpocznie się kolejny, czwarty już Jarmark Świąteczny organizowany przez Stowarzyszenie Miasto z Wizją. Tym razem potrwa on nie trzy, ale aż cztery dni. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli więcej czasu na skorzystanie ze świątecznej oferty, jaką w tym roku przygotują dla nich zarówno lokalni, jak i przyjezdni wystawcy.

Na kiermaszowych stoiskach tradycyjnie nie zabraknie aromatycznych potraw i napojów, a także grzanego wina oraz wielu smakołyków. Przechodnie będą mogli także zaopatrzyć się tu w wędliny, nabiał i przetwory. Oczywiście jarmark nie mógłby się odbyć także bez stoisk z wyjątkowymi ozdobami i artystycznego rękodzieła. Będzie to także doskonała okazja do tego, aby już móc pomyśleć o zakupie świątecznego drzewka i ozdób, którymi przystroimy nasze choinki.

Jakie stoiska pojawią się na tegorocznym Świątecznym Jarmarku? Mieszkańcy będą mogli skosztować m.in. ormiańskich kebabów (które w minionym roku cieszyły się olbrzymim powodzeniem), rozgrzać się przy kubku grzanego wina, a także spróbować smażonej na miejscu ryby oraz ryby po grecku, którą zaserwuje nam „Złota rybka”. Nowością będzie pojawienie się na jarmarku – uwielbianych zwłaszcza przez nieco młodszych – belgijskich frytek. Z kolei na tych, którzy wolą bardziej tradycyjne potrawy, czekać będą smaczne pierogi przygotowane przez Dom Woźnego. Będzie to także doskonała okazja do zaopatrzenia domowej spiżarki we włoskie sery, sery korycińskie, chałwę, pieczywo na zakwasie, produkty regionalne, wędliny, dorsza czy wędzone ryby.

Ponadto na mieszkańców czekać będą stoiska gdzie zakupią m.in. żywe choinki, świąteczne stroiki i ozdoby. Znajdą tu oni również ozdoby dziergane i szyte, konfekcję damską, męską i dziecięca dzierganą i szytą oraz dodatki do dekoracji wnętrz. Będzie to także okazja do zakupu rękodzielniczych dekoracji z drewna oraz skorzystania z oferty MaAli, w której znajdziemy wszystko dla niemowląt oraz nieco starszych pociech.

Tegoroczny Jarmark Świąteczny rozpocznie się w czwartek, 13 grudnia i potrwa do niedzieli, 16 grudnia. Stoiska będą czynne w godzinach 10.00-18.00.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk