"Aktywny i bezpieczny senior - wykręć numer oszustowi"

Miasto z Wizją / 11.12.2018 / Komentarze
Idą święta - policjanci ostrzegają osoby starsze

Dbając o ciągłą edukację w zakresie bezpieczeństwa osób starszych policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku spotkała się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Podczas spotkania w licznie wypełnionej sali w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku policjantka zaktualizowała dotychczasową wiedzę słuchaczy w zakresie zagrożeń, na które najczęściej narażone są osoby starsze. Nie zabrakło cennych rad i wskazówek, dzięki którym seniorzy unikną niebezpiecznych sytuacji lub zminimalizują konsekwencje pewnych zagrożeń – mówi „Miastu z Wizją” mł. asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej Policji.

- Omawiane na spotkaniu przykłady oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, „na funkcjonariusza CBŚ” zaskutkowały burzliwą wymianą doświadczeń i przemyśleń ze strony seniorów.

- Należy dodać, że na wyobraźnię seniorów mocno zadziałały filmy profilaktyczne, które właśnie na tą okazję zostały zrealizowane ze wsparcia finansowego MSWiA, w ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk

Tekst i foto: Anna Matys – Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku