25 medali badmintonistów!

• Region
Miasto z Wizją / 07.03.2016 / Komentarze
Gwda Wielka sportową potęgą jest i basta

W weekend w Gwdzie Wielkiej rozgrywany był dwudniowy ogólnopolski  turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Szczecinek.

- Na starcie stanęło 85 zawodników i zawodniczek z wielu regionów Polski - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Buczacki z UKS Gwda Wielka.

- W pierwszym dniu startowali dorośli jednakże wśród nich nie zabrakło także naszej młodzieży, która próbowała swoich sił w konfrontacji z seniorami.

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy UKS Gwda Wielka zdobyli następujące miejsca:

Kategoria A: złoty medal zdobył Dariusz Schmidt pokonując po drodze wielu utytułowanych zawodników.

Kategoria B : Złoty medal dla Piotra Kozła, srebrny dla Fabiana Ziemnickiego  i brązowy dla Kamila Klingbeila.

Kategoria C : złoty medal dla Mateusza Skowrona.

Gra podwójna mężczyzn kategoria A: medal złoty dla Dariusza Schmidta grającego w parze z Marcinem Grzywaczem z Sianowa.

Gra podwójna mężczyzn kategoria B : złoty medal dla pary Karol i Łukasz Jasionas, srebrny dla Macieja Zabuskiego i Czarka Korzeniowskiego, a medal brązowy dla Jacka Procia i Michała Szczepańskiego.

Gra mieszana: medal srebrny wywalczył Piotrek Kozioł grający w parze z Agnieszką Matuszewską z Jastrowia, a brąz przypadł Magdzie Dorożalskiej i Jackowi Prociowi.

Gra pojedyncza kobiet : Magda Dorożalska zdobyła srebrny medal.

Gra pojedyncza kobiet „Radosny Amator”: miejsce  drugie zdobyła Kinga Kurek a III Gosia Ługowska.

- Rewelacją tego dnia był 13 letni Mateusz  Skowron który pokonał w trakcie rozgrywek o wiele lat starszych od siebie graczy i był jednocześnie najmłodszym uczestnikiem  pierwszego dnia zawodów - dodaje A. Buczacki.

W drugim dniu turnieju do walki stanęły dzieci. Medale dla UKS Gwda wywalczyli:

W kategorii dzieci  urodzonych w 2007 i młodszych - 1 miejsce Amelia Mycyk, 2 Adaś Jacko i 3 Ola Wojtowicz.

W kategorii ur. 2005 - 2006: 3 miejsce zdobył Oliwier Kreft.

W kategorii ur. 2003 – 2004: 1 miejsce Kacper Kurek, 2 Mateusz Skowron, 3 Paulina Szczepańska.

Kategoria 2002 - 2001 dziewcząt: 1 miejsce Martyna Fiedorowicz, 2 Monika Kozioł.

Wśród chłopców: 1 miejsce Łukasz Jasionas, 2 Karol Jasionas

W kategorii 1999 – 2000: 2 miejsce Piotr Kozioł , 3 - Fabian Ziemnicki

- Podsumowując turniej nasza ekipa zdobyła 8 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych medali - mówi A. Buczacki. - W najbliższym czasie czekają nas następne i oby owocne turnieje na terenie całego kraju.

Tekst: Sławomir Włodarczyk - na podstawie relacji A. Buczackiego

Foto: Organizatorzy